درباره من

امیرحسین مردانی هستم، متولد سالی که اینترنت به ایران وارد شد. در کرج به دنیا آمدم و سال‌ها هم در شمال کشور و در شهر زیبای رشت زندگی کردم. در رشت تحصیلات دیپلم ریاضی خود را از دبیرستان بهشتی (شاهپور سابق) اخذ کردم و مدرک کارشناسی در رشته مدیریت را از دانشگاه دولتی گیلان دریافت کردم. در سال ۱۳۹۷ در رشته مدیریت تکنولوژی دانشگاه تهران کارشناسی ارشد گرفتم و در همان سال در دانشگاه تربیت مدرس در رشته مدیریت فناوری اطلاعات در مقطع دکتری پذیرش گرفتم.

سال تولد من سال مهمی بود. سالی که شروعی برای تغییر در جنس ارتباط ما، تغییر در نوع نگاه ما و تغییر در سبک زندگی و تغییر در نوع کسب‌وکار ما بود. بنا به اقتضای سن و شرایطی که وجود داشت، اثر انقلابی که این تکنولوژی روی ما انسان‌ها بود را دیدم. سال تولد من، سال اینترنت بود.

بزرگ‌تر که شدم، همان اینترنتی که هم‌سن من است برایم کارآفرینی کرد و من در بستر آن مشغول به کار کردن شدم. برای فهم بهتر این پدیده و تکنولوژی‌هایی که به وجود آورده، برای دوره کارشناسی ارشد رشته مدیریت تکنولوژی را انتخاب کرد و در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شدم.

دو دلیل اصلی برای انتخاب مدیریت فناوری داشتم؛ اول اینکه مهم‌ترین عنصر کسب‌وکار در دنیای فعلی را بشناسم. دوم اینکه اقتصاد حال حاضر دنیا با تکنولوژی تبدیل به اقتصاد نوآوری شده است. نوآوری هم چیزی غیر از تکنولوژی نیست و من تصمیم‌ گرفتم که آن را بفهمم و حضم کنم.

پس تصمیم گرفتم تحصیلم و شغلم همگی در مسیر فهم تکنولوژی و دنیای کسب‌وکار دیجیتال باشد. علاقه من به مسائل آکادمیک و همچنین درک عمق بهتر مفاهیم در تکنولوژی، منجر شد که در رشته مدیریت فناوری اطلاعات ادامه تحصیل بدم و دوره دکتری را هم در رشته مدیریت فناوری اطلاعات و کسب‌وکارهای هوشمند ادامه بدهم.

این وبلاگ صرفاً حاصل تراوشات ذهنی من است. لزوماً علمی نیست، لزوماً درست هم نیست. معتقدم نوشتن به ما کمک می‌کند که بهتر بفهمیم. پس می‌نویسم تا یاد بگیرم.

ارادت‌مند شما
امرحسین مردانی