گاراج گوگل، محلی برای حرفه‌ای شدن

همیشه یکی از مهم‌ترین وب‌سایت‌های لیست من وب‌سایت لیندا بوده و هست. یادگیری با ویدئو همیشه جذاب است. لیندا تقریبا از اولین پلتفرم‌های یادگیری آنلاین بوده و سالیان سال هست که با کیفیت به کار خود ادامه می‌دهد. در این راستا، شرکت‌های بزرگ و غول‌های تکنولوژی هم پا به عرصه وجود گذاشته‌اند. از قدیمی‌ترین این‌ها آکادمی مجازی مایکروسافت هست که در زمینه‌ آموزش‌های فنی کامپیوتری فعال است. بیشتر هدف این آکادمی آماده کردن افراد برای امتحان‌های معروف مایکروسافت است. لینکدین هم به تازگی با پلتفرم شبکه یادگیری لینکدین با یک اپلیکیشن خوب پا به عرصه وجود گذاشته است. اما گوگل هم از این قافله عقب نیست. گوگل با دیدی جدید و با مزیتی برتر نسبت به رقبا وارد میدان شده است. پلتفرم رایگان گاراج دیجیتال گوگل، پلتفرم آنلاین و تعاملی یادگیری است که به تازگی معرفی شده است.

این پلتفرم مجموعه‌ای از درس‌ها و دوره‌ها را به صورت رایگان برای مردم تهیه کرده است. دوره‌ها بسیار با کیفیت بالایی ارائه می‌شوند. همچنین بعد از هر کورس کوییزها و امتحان‌هایی به صورت تعاملی وجود دارد. نکته جذاب گوگل این است که بعد از تکمیل دوره و قبول شدن در امتحان، شما مدرک رسمی دوره را از گوگل دریافت می‌کنید!

google-digital-garage-certificate-of-online-proficiency-1-638

همچنین گوگل گاراج، خدماتی هم در راستای آموزش خود برای راحتی کار کاربران ارائه می‌دهد. مثلاً یکی از این سرویس‌های جذاب، سرویس تست نسخه موبایل وب‌سایت است. به این صورت که شما آدرس وب‌سایت خود را وارد می‌کنید، گوگل تحلیل کاملی از میزان ریسپانسیو بودن، کارایی وب‌سایت و سرعت و دیگر المان‌های طراحی و عملکرد به شما می‌دهد. این سرویس در خود گوگل گاراج یا در این لینک موجود است.

screenshot-51

گوگل بزرگوار، تمامی این‌ها را رایگان در خدمت ما گذاشته است! باشد که استفاده کنیم. فقط به هنگام ورود به سایت، از یک فیلترشکن استفاده کنید؛ چرا که گویا این سرویس برای آی‌پی‌های ایرانی مسدود است.

1
اشتراک‌گذاری

۴ دیدگاه

 1. ایمان

  خیلی خوبه….

 2. م

  سلام
  استفاده از فعل هست به جای است، غلط است. هست تنها به معنی وجود داشتن فیریکی و مادی است.

  • امیرحسین مردانی

   سلام برادر؛

   تا آنجایی که من یافته‌ام،‌‌ «هست» در چندجا کاربرد دارد:
   ۱. در معنی موجود بودن و وجود داشتن یا to exist انگلیسی و exister‌ فرانسوی؛
   ۲. برای تکیه و تأکید بر مُسند (predicate) به جای مُسندالیه (subject)؛
   ۳. در جایی ک برخورد مصوت‌ها پیش می‌آید.
   اما «است» در معنی to be انگلیسی و être فرانسوی به‌کار می‌رود.

   البته باید در نظر گرفت، غلط مصطلح در زبان فارسی داریم. گاهاً، برای زیبای صوری نوشته می‌توانیم از هست به جای است یا از مثلاً «درباره» به جای «درباره‌ی» و یا دیگر واژه‌های استفاده کنیم. گذشته از این‌ها، امیدوارم گاراج گوگل هم به کارتان بی‌آید!

   ممنون از دقت شما
   اراد‌ت‌مند

 3. سپاس امیرحسین عزیز …

ارسال پاسخ